KANCELARIA PRAWNA - Lucjan Wroński radca prawny i podatkowy

LUCJAN WROŃSKI
radca prawny i doradca podatkowy

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach prawo (1983 rok) i administracja (1981 rok) oraz studiów podyplomowych z zakresu podatków Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1994 rok). Od 1988 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach (wpis numer Kt-1560). Jest doradcą podatkowym wpisanym na listę prowadzoną przez Krajową Radę Radców Podatkowych pod numerem 6233. Doradztwem dla podmiotów gospodarczych zajmuje się od 1987 roku. Kancelarię w obecnej formie prowadzi od 1989 roku. Specjalizuje się w prawie podatkowym i postępowaniach podatkowych, w których reprezentuje Klientów. Posługuje się językiem angielskim.
Lubi podróże i odkrywanie nowych miejsc oraz interesuje się Szkocją. Wolny czas spędza w ogrodzie.
Lucjan Wroński
JUSTYNA GUŁA
radca prawny

Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, wpisanym na listę radców prawnych pod numerem Op 695/04. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, prawie gospodarczym, prawie pracy, prawie cywilnym i ubezpieczeniach komunikacyjnych. Z Kancelarią związana od 2000 roku. Zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych, w tym spółek prawa handlowego w zakresie między innymi tworzenia, przekształcania i likwidacja spółek. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych. Świadczy doradztwo prawne w zakresie prawa pracy, doradztwo i reprezentowanie w zakresie sporów z pracownikami. Prowadzi sprawy związane z dochodzeniem odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Zajmuje się także obsługą samorządowych jednostek organizacyjnych. W 1999 roku ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W latach 2000-2004 odbywała aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, która zakończyła się egzaminem radcowskim.
Kontakt: j.gula@wronski.pl
Justyna Guła
AGNIESZKA RDUCH-BARAN
adwokat współpracujący

Jest członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach, z wpisem pod numerem 543. Specjalizuje się w prawie karnym, cywilnym, gospodarczym i rodzinnym. Współpracuje z Kancelarią od 2001 roku. Występuje jako obrońca podejrzanych i oskarżonych w sprawach o przestępstwa gospodarcze i karnoskarbowe. Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych oraz świadczy pomoc prawną dla osób fizycznych z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który ukończyła w 2001 roku. W kolejnych latach odbywała aplikację sądową, którą zakończyła w 2005 roku egzaminem sędziowskim. Ukończyła także kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami.
W wolnych chwilach jeździ na rowerze, czyta książki oraz interesuje się kinem.
Kontakt: a.rduch-baran@wronski.pl
Agnieszka Rduch-Baran
SZYMON FAC
radca prawny

Ukończył aplikację radcowską w 2010 roku, jest wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT – 2872. Specjalizuje się w problematyce ubezpieczeń społecznych, prawie administracyjnym, prawie cywilnym, w tym zagadnieniach dotyczących nieruchomości. Współpracuje z Kancelarią od 2006 roku, zajmując się doradztwem prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Wykonuje czynności związane z zastępstwem procesowym przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i organami administracji publicznej. Posiada również doświadczenie zawodowe zdobywane w sektorze bankowym i administracji publicznej.
Od 2012 roku jest członkiem Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Opolu, do której został powołany przez Rzecznika Praw Pacjenta.
Kontakt: sz.fac@wronski.pl
Szymon Fac
MARCIN KAŁAT
radca prawny

Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, wpisanym na listę radców prawnych pod numerem KT – 3023. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym. W 2008 roku został zatrudniony w Kancelarii jako referent prawny, natomiast od roku 2013 współpracuje z Kancelarią jako radca prawny. Świadczy pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego, prawa spółek handlowych, prawa pracy, prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Wykonuje obsługę podmiotów gospodarczych oraz pełni zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2009-2012 odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.
Posługuje się językiem angielskim.
Kontakt: m.kalat@wronski.pl
Marcin Kałat
MICHAŁ SZENDZIELORZ
radca prawny

Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach wpisanym na listę radców prawnych pod numerem Kt-2955. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, samorządowym oraz windykacji należności. Od początku swojej drogi zawodowej związany z Kancelarią, początkowo jako referent prawny, a następnie aplikant radcowski. Jako radca prawny współpracuje z Kancelarią od 2011 roku. Prowadzi obsługę podmiotów gospodarczych oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W latach 2007-2011 odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.
Kontakt:m.szendzielorz@wronski.pl
Michał Szendzielorz
JAROSŁAW KUBALA
radca prawny

Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach wpisanym na listę radców prawnych pod numerem Kt-2077. Specjalizuje się w prawie bankowym, prawie cywilnym, prawie pracy i obsłudze podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki spółek handlowych. Współpracuje z Kancelarią od 1997 roku i wspiera naszych radców doradzając w dziedzinach, w których się specjalizuje.
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jarosław Kubala
ANITA KOLARSKA

Pracuje w Kancelarii od 2005 roku i zajmuje się prowadzeniem sekretariatu Kancelarii Prawnej.
Anita Kolarska
Irena Pośpiech
IRENA POŚPIECH
doradca podatkowy, księgowa

Związana z Kancelarią od 1991 roku. Jest doradcą podatkowym wpisanym na listę doradców podatkowych pod numerem 5064. Dla naszych klientów prowadzi księgowość i doradza w sprawach podatkowych. Jest osobą dokładną i zaangażowaną w pracę. Dobro Klientów jest dla niej w pracy bardzo ważne.
W kręgu jej prywatnych zainteresowań znajdują się muzyka, literatura i podróże.
 
Elżbieta Adamczyk ELŻBIETA ADAMCZYK
księgowa

Pracuje w Kancelarii od 1998 roku. Dla naszych klientów prowadzi pełną księgowość, książki przychodów i rozchodów oraz rozliczenia płacowe. Ukończyła studia na kierunku administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe o kierunku Rachunkowość w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Posiada certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Prywatnie pasjonuje się żeglarstwem, fotografią i tańcem towarzyskim.
Działa, jako wolontariusz przy projektach organizowanych przez lokalne organizacje.
Kontakt: wodzislaw@wronski.pl
ZDZISŁAW BIELECKI
konsultant

Z Kancelarią związany od 1995 roku. Zajmuje się problematyką ekonomiczną i podatkową oraz przekształceniami firm. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz podyplomowych studiów podatkowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Sylwia Piprek SYLWIA PIPREK
księgowa

Jest pracownikiem Kancelarii od 2004 roku. Dla naszych klientów prowadzi rozliczenia księgowe - pełną i uproszczoną formę księgowości, a także rozliczenia kadrowo-płacowe. Jest absolwentką studiów inżynierskich Politechniki Śląskiej i studiów magisterskich Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Prywatne jest miłośniczką zwierząt, lubi sport i kino, a także chętnie uczy się języków obcych.
Posługuję się językiem angielskim, niemieckim i czeskim.
Kontakt: s.piprek@wronski.pl
Renata Plisz RENATA PLISZ
księgowa

Pracuje w Kancelarii od 2009 roku. Dla naszych Klientów prowadzi księgi handlowe oraz książki przychodów i rozchodów. Ukończyła studia o kierunku finanse i rachunkowość na Wydziale Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.
Interesuje się muzyką i literaturą.
Kontakt: r.plisz@wronski.pl
Aleksandra Pyszny ALEKSANDRA PYSZNY
księgowa

W zespole Kancelarii od 1994 roku. Dla naszych klientów prowadzi miedzy innymi książki przychodów i rozchodów, rejestry VAT oraz wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe.
Jest absolwentką liceum ekonomicznego.
Kontakt: a.pyszny-glinka@wronski.pl
Jolanta Roik JOLANTA ROIK
księgowa

Pracuje w Kancelarii od 2007 roku. Dla naszych klientów prowadzi rozrachunkami z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz książki przychodów i rozchodów. Zajmuje się także rozliczeniami z naszymi klientami. Jest absolwentką kierunku zarządzanie w administracji samorządowej Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.
W czasie wolnym kibicuje mężowi, który bierze udział w rajdach samochodowych.
Kontakt: j.roik@wronski.pl
Gabriela Uchańska GABRIELA UCHAŃSKA
księgowa

Związana z Kancelarią od 2011 roku. Dla naszych Klientów zajmuje się prowadzeniem książek przychodów i rozchodów, sporządzaniem list płac oraz rozrachunkami z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Jest absolwentką studiów magisterskich o kierunku finanse i rachunkowość.
Kontakt: g.uchanska@wronski.pl
Judyta Wiewióra JUDYTA WIEWIÓRA
księgowa

Pracuje w Kancelarii od 2007 roku. Dla naszych klientów zajmuje się prowadzeniem pełnej i uproszczonej formy księgowości oraz rozliczeniami kadrowo-płacowymi. W 2012 roku ukończyła studia o kierunku rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Część wolnego czasu poświęca na swoje hobby – taniec towarzyski.
Kontakt: j.wiewiora@wronski.pl
Anna Cholewa-Piontek ANNA CHOLEWA

Z Kancelarią związana od 2013 roku. Zajmuje się miedzy innymi rozrachunkami z Klientami oraz sprawami organizacyjnymi. Absolwentka kierunku zarządzanie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i kierunku stosunki międzynarodowe Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Posługuje się językiem angielskim.
Kontakt: a.cholewa@wronski.pl
14-10-2015 - Ostatnie pożegnanie Pani Ireny Pośpiech ...więcej
14-10-2015 - Brak pisemnej zgody właściciela nie wyklucza zasiedzenia służebności przesyłu w dobrej wierze ...więcej
14-10-2015 - Straż miejska z nowymi uprawnieniami mandatowymi ...więcej
14-10-2015 - Opłata audiowizualna zamiast abonamentu RTV ...więcej